Produkty w twoim koszyku

Pamiętaj, że wybierając odpowiednie panele fotowoltaiczne należy wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników, które zapewnią poprawne działanie mikroinstalacji. Liczba paneli PV w instalacji powinna być odpowiednio duża, tak samo jak ich moc, aby wytwarzały wystarczającą ilość energii. Ważne jest ich rozłożenie względem południa, nachylenie względem słońca czy poziom zacienienia, na przykład przez drzewa czy budynki. Do paneli słonecznych należy dobrać również odpowiednie komponenty, takie jak falownik.

Dlatego decydując się na instalację fotowoltaiczną – omów tę kwestię ze specjalistą!

Fotowoltaika Sol Voltage

Instalacje fotowoltaiczne Sol Voltage to przede wszystkim Klient, którego dobro jest na pierwszym miejscu od początku naszej wspólnej przygody. Wiemy, że mamy wspólny cel: chcemy zadbać o czyste powietrze, czerpiąc zieloną energię za pomocą instalacji fotowoltaicznych, przy okazji ekologicznie oszczędzając pieniądze. W naszej firmie stawiamy na wysoką jakość obsługi. Podejmując z nami współpracę otrzymasz profesjonalne i kompleksowe doradztwo, opiekę oraz wykwalifikowanych i doświadczonych monterów. Specjaliści Sol Voltage są w stanie zaprojektować i wykonać każdą instalację PV, dlatego nie boimy się podejmować nawet najtrudniejszych wyzwań.

Współpracujemy z renomowanymi, cenionymi na rynku markami z branży fotowoltaiki, dzięki czemu będziesz miał gwarancję jakości i 100% zadowolenia. Instalujemy ogniwa fotowoltaiczne na terenie całej Polski, pomagając Klientom w załatwieniu wszystkich związanych z tym formalności, a także w uzyskaniu dofinansowania do fotowoltaiki dla osób prywatnych, rolników oraz firm. Z nami będziesz mógł spać spokojnie i cieszyć się zaletami ogniw fotowoltaicznych przez długie lata!

O nas

Jak działają instalacje fotowoltaiczne?

Systemy fotowoltaiczne to zamontowane na dachu budynku bądź na konstrukcji naziemnej struktury, czerpiące energię z promieniowania słonecznego. Jak wygląda mechanizm działania takiej instalacji? To proste!

Po zachodzie instalacja przechodzi w stan czuwania, a energia odbierana jest z sieci, natomiast zakład energetyczny bilansuje pobierany prąd oraz ewentualne wygenerowane koszta – jeśli takie się pojawią.
Ewentualne nadmiary wyprodukowanej energii magazynowane są w sieci elektrycznej.
Ogniwa słoneczne zaczynają produkować prąd rano, wraz z pojawieniem się słońca – wtedy energia jest wykorzystywana na bieżąco przez domowników. Najwięcej energii panele wytwarzają w południe, kiedy słońce znajduje się najwyżej.
O nas

Farma fotowoltaiczna – co to takiego?

Popularność fotowoltaiki w Polsce rośnie w bardzo szybkim tempie. Według prognoz ekspertów już wkrótce nasz kraj znajdzie się w czołówce państw Unii Europejskiej z najszybszym przyrostem nowych instalacji fotowoltaicznych. Wszystko dlatego, że z energii słońca korzystają dziś już nie tylko prosumenci, wykorzystujący ją na własne potrzeby, ale także przedsiębiorcy, stawiający tzw. farmy fotowoltaiczne.Ideą farm fotowoltaicznych jest fakt, że energia – w przeciwieństwie do mikroinstalacji – w całości przekazywana jest do sieci energetycznej, a dopiero stamtąd do odbiorców. Na postawienie farmy słonecznej może zdecydować się każdy przedsiębiorca, który posiada odpowiedni do tego teren: płaski, dobrze nasłoneczniony, o gruncie klasy IV lub niższej, posiadający odpowiednie zezwolenia.Instalacje tego typu stawiane są zwykle na ziemi i mają moc od kilkudziesięciu kW do kilku MW, a ich montaż jest o wiele szybszy od innych sieci energetycznych. Farma fotowoltaiczna jest rzecz jasna większą inwestycją niż mikroinstalacja, ale przy atrakcyjnym dofinansowaniu jest możliwe, że zwróci się i zacznie przynosić zyski już w ciągu 10-11 lat. I to z korzyścią dla środowiska!